Recipe Challenge

Have you ever been stumped on what to make for dinner? Are you on a tight budget? Do you create a weekly meal menu? We want to see what you are cooking for your family. Are you bored of the regular chicken with cream soup and rice? So are we….and we need your help to come up with other family friendly (picky kid eating) meals. Can you come up with a meal that can feed a family of four inexpensively and still be good? We’re not talking just a box of pasta (.99) plus a jar of pasta sauce ($1.49) and garlic bread (.99) for a total of $3.47 or .87 per person, we are talking something with a bit more substance. Can you do it? Let’s see what ya got!

Vote For Me @ The Top Mommy Blogs Directory Vote For Me @ The Top Mommy Blogs Directory



Disclosure: Verified Mom receives products in order to conduct reviews. No monetary compensation is provided unless otherwise stated. All opinions are that of the editor reviewing the stated product. Some posts may contain affiliate links that Verified Mom receives commission or payment from in exchange for referrals. Verified Mom only recommends products that we personally use and feel are a good fit for our readers and their children. If a giveaway is shared, the delivery of the prize to its winner is the sole responsibility of the sponsor. This is being disclosed in accordance with the Federal Trade Commission.